אודות התוכנית

עברית: הקניית קריאה, הבעה והכנה לבגרות בלימוד מרחוק

חברת eTeacher, זכיינית משרד החוץ הישראלי להוראת עברית באינטרנט, ומט"ח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, מפעילות יחדיו בית ספר המתמחה בהוראה עברית לישראלים ויהודים מחוץ לישראל.
תכנית הלימודים מיושמת מזה 5 שנים במסגרת פרויקט ראשון מסוגו בעולם במשרד החוץ הישראלי. במסגרת הפרויקט לומדים כל ילדי הדיפלומטים של מדינת ישראל עברית דרך האינטרנט. למעלה מ – 700 תלמידים ביותר מ-50 מדינות ברחבי העולם לומדים איתנו היום. התכנית מאפשרת היום לכל מי שמעוניין ללמוד עברית לקבל את המורים הכי טובים, עם התכנים ושיטות הלימוד המתקדמות ביותר אצלכם בבית בכל מקום בעולם.

כיצד השיעורים מועברים?

השיעורים מועברים בטכנולוגיה של וידאו קונפרנס דרך האינטרנט הביתי שלכם. התלמיד רואה את המורה בוידאו, שומע אותו ומדבר איתו דרך המיקרופון והרמקולים. לתלמיד סט של כלי אינטראקציה המאפשרים לו לכתוב על הלוח, להצביע, ולקחת חלק פעילות בשיעור. על מנת להשתתף בשיעור התלמיד נדרש למחשב המחובר לאינטרנט, רמקולים ומיקרופון. השיעורים מועברים בקבוצות קטנות, 3-5 תלמידים בקבוצה על פי רוב. השיעורים מתקיימים בשעות אחרי הצהריים לפי השעון המקומי של התלמיד.

מי הם המורים ומה הם התכנים?

לחברת eTeacher צוות מורים שנבחר מתוך מאות מועמדים בתהליכי מיון מקצועיים וקפדניים. כל המורים הם מורים מוסמכים בעלי תעודות הוראה ותואר אקדמי. המורים עוברים תהליכי הכשרה באופן שוטף במהלך כל שנת הלימודים. תהליכי ההכשרה מועברים על ידי המנהלים הפדגוגיים. מידי שנה עורכת החברה סקרי שביעות רצון הכוללים את כל התלמידים מכל העולם על מנת לבדוק ולוודא שביעות רצון מירבית. התכנים ברובם מבוססים על התכנים של מט"ח המרכז לטכנולוגיה חינוכית.

למי מיועדת התכנית?

התכנית שאנו מציעים מיועדת לשתי אוכלוסיות עיקריות:

א. ילדי ישראלים דוברי עברית

הקורסים מיועדים לישראלים השוהים בחו"ל ומעוניינים לשמר או להקנות את יסודות הקריאה והכתיבה לילדיהם בכיתות יסוד ולטפח הבנת הנקרא והבעה בגילאים גדולים יותר. כל הקורסים מתבססים על תכני הלימוד של מט"ח, המרכז לטכנולוגיה חינוכית, ומתואמים לתכנית הלימודים בבתי הספר בישראל. התכנית מורכבת מרצף של 12 קורסים החל מ"לקראת קריאה" המתאים לילדי גן חובה העולים לכיתה א' ועד הכנה לבגרות בלשון לתלמידים המעוניינים לגשת לבגרות בישראל.

ב. תלמידים (ילדים ומבוגרים) ששפת האם שלהם אינה עברית

עברית כשפה שנייה לכל הגילאים. תכנית התואמת את שיטת הלימוד באולפנים בישראל השמה את הדגש על דיבור, קריאה וכתיבה לפי סדר החשיבות הזה. מטרת התכנית היא הקניית ידע וביטחון בשפה העברית והבאת התלמיד להתבטאות חופשית וטבעית בחיי היומיום. בשלבים המתקדמים יכירו התלמידים דגמים תחביריים בהבעה בעברית וידעו להשתמש בהם ולזהותם. התלמידים ייחשפו לחוקים ולעקרונות הדקדוקיים עליהם השפה העברית מושתתת.